​W ostatnich latach coraz to to więcej przedmiotów jest szkodliwych dla naszego otoczenia. Wręcz niektóre z nich są szkodliwe dla naszego zdrowia czy życia. Coraz to modniejszy staje się recykling, z którego utworzone są przeróżne meble do naszego salonu czy innych pomieszczeń domowych. Dzięki temu rozwiązywany jest częściowo problem związany z ochroną środowiska oraz oszczędnością produktów. Dzięki powtórnej przeróbce tworzyw nowe wyroby zyskują inną funkcję.

Na rynku ukazały się stoliki sporządzane z przerobionych dętek rowerowych. Stały się bardzo popularnym i rozchwytywanym meblem. Do bardziej popularnych mebli salonowych należą fotele i siedziska stworzone z produktów poddawanych recyklingowi. Inny sposób na użycie odpadów to stworzenie różnorodnych eksponatów i pojemników, jakie zastępują nam meblarskie ozdoby. Do takich należą kubły na odpady, donice, lampy, pufy lub dywaniki.

Wszystkie wymienione elementy dodają uroku meblom. Znani projektanci mebli tworzą przeróżne kampanie na rzecz ochrony środowiska i segregacji odpadów. Dzięki temu wzrasta zainteresowanie ludzi ochroną środowiska i ekologią. Zwłaszcza w otoczeniu tych najbogatszych.