Psycholog to osoba, która uczy się całe życie. Zmieniają się metody leczenia pacjentów, bo zmieniają się same chore osoby. Problemów nam przybywa, bo jeszcze kilkanaście lat temu nie było uzależnień od komputera czy Internetu, a dzisiaj te uzależnienia wypierają alkohol i inne używki. Tak się zmienia świat i dlatego psycholog musi wiedzieć, co ma zrobić żeby takiej osobie pomóc. Zadanie jest trudne, ale wszystko można dzisiaj zrobić. Najważniejsze jest to żeby taka osoba chciała pomocy. Problem polega na tym, że nie zawsze jest świadoma swoich problemów. Najlepiej to widać na przykładzie ludzi uzależnionych od Internetu, którzy myślą, że mogą bez tego żyć, ale kiedy im się Internet odetnie to mają objawy podobno do odstawienia alkoholu. To straszne i nie wróży to najlepiej, ale właśnie tak się dzieje.

Pomaganie osobom potrzebującym to zadanie, z którym psychologowie muszą sobie poradzić. Ich praca jest bardzo potrzebna i bez tego nie ma szans żebyśmy my pacjenci sobie poradzili. Każdemu z nas przydałby się tak szczera kilkugodzinna rozmowa, która przyniesie efekty. Nie ma się, czego wstydzić, nie znamy psychologa, on nie zna nas. To najlepsza sytuacja. W Internecie też rozmawiamy, ale tam nie poradzą nam, co mamy zrobić, a jak coś poradzą to nie wiemy czy żartują czy mówią prawdę. Im mamy bardziej zaawansowane problemy tym szybciej powinien zająć się nami psycholog, który dobierze metodę leczenia. Czekanie w tym przypadku nie oznacza nic dobrego. Problemy na drugi dzień nie rozpłyną się w przestrzeni tylko często nabiorą jeszcze na sile, a zatem musimy walczyć o swoje zdrowie, ale również o życie.

Z roku na rok przybywa nam liczba nowych psychologów, którzy będą teraz zdobywać swoje doświadczenie. Wiemy, że to osoba ambitne i takie, które idealnie nadają się do wykonywania tego zawodu, a zatem dla nas to bardzo dobre wiadomości. W razie potrzeby będziemy mieć, do kogo się zgłosić z problemami, jakie nas męczą. Nie ma, co czekać tylko trzeba szybko problemy rozwiązać.